Kontaktai

Pravieniškių g. 5, Pravieniškių k., LT-56369 Kaišiadorių r., Lietuvos Respublika

Tel. +370 346 56 222

Faks. +370 346 56 313

El. paštas: pravienpn-ak@pravienpn-ak.lt

Pastaba. Vadovaujantis Asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo nuostatomis informacija apie įstaigoje laikomą suimtąjį/nuteistąjį telefonu neteikiama.

Naujienos

Administracinių nusižengimų tyrimas ir protokolų surašymas įstaigoje

2020-03-20

Nuo 2020-01-01 įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimas, kurio 589 straipsnio 331 punkte numatyta, kad Administracinių nusižengimų teiseną pradeda, tyrimą atlieka ir administracinių nusižengimų protokolus surašo Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų paskirti, būtent tą darbą dirbantys, specialiai paruošti ir apmokyti įstaigų pareigūnai. Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje šį darbą atlikti buvo paskirti, specialiai paruošti ir apmokyti pareigūnai

Administracinius nusižengimus tiriantys pareigūnai turi įgaliojimus: apklausti asmenis, įtariamus administracinių nusižengimų padarymu, nukentėjusiuosius, liudytojus arba paimti iš šių asmenų rašytinius parodymus; atlikti įvykio vietos, patalpų, vietovių, daiktų ir dokumentų apžiūras; atlikti parodymą atpažinti; atlikti akistatas; atlikti parodymų patikrinimą vietoje; atlikti eksperimentą; išreikalauti bylai turinčius reikšmės daiktus ir dokumentus; paskirti ekspertizę arba kreiptis į teismą dėl teismo psichiatrijos ekspertizės paskyrimo; gauti specialisto paaiškinimus; pavesti kitoje teritorijoje veikiančios analogiškos institucijos atsakingiems asmenims atlikti tam tikrus tyrimo veiksmus; kreiptis į policiją dėl administracinį nusižengimą padariusio asmens atvesdinimo, kai šis atsisako atvykti į nurodytą vietą apklausai ar kitiems procesiniams veiksmams atlikti, taip pat dėl jo paieškos. Atliekant šiuos nurodytus veiksmus, mutatis mutandis taikomos Baudžiamojo proceso kodekso nuostatos.

Administracinių nusižengimų teiseną pradeda, administracinių nusižengimų tyrimą atlieka ir administracinių nusižengimų protokolus surašo paskirti Administracinius nusižengimus tiriantys pareigūnai dėl šio kodekso 71, 76, 77, 108, 109, 115, 137, 226, 481, 485, 490 straipsniuose, 506 straipsnio 4 dalyje, 507, 508 straipsniuose numatytų administracinių nusižengimų.

Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje 2020-03-10 buvo surašytas pirmasis Administracinių nusižengimų protokolas ir priimtas nutarimas dėl Administracinių nusižengimų kodekso 71 (Narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimas be gydytojo paskyrimo) straipsnyje numatytų administracinių nusižengimų. Šiai dienai yra surašyta 20 Administracinių nusižengimų tyrimo protokolų, pagal Administracinių nusižengimų kodekso 71, 226 ir 506 straipsnius.

Administracinius nusižengimus tiriantys pareigūnai visais įmanomais būdais stengiasi sumažinti bausmę atliekančių asmenų atliekamus nusižengimus, tuo pačiu gerina kriminogeninę situaciją įstaigoje ir palengvina policijos pareigūnų darbą.

 
 
Informacija atnaujinta 2020 m. kovo 20 d. 13:40
 

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos