Naujienos

„Žaliosios oazės“ projektas pataisos įstaigose tęsiamas jau ne vienerius metus

Socialinis projektas „Žalioji oazė“ pataisos įstaigose gyvuoja jau ne vienerius metus. Nuteistieji ne tik augina įvairius vaisius ir daržoves, vaistažoles, prieskonines žoleles, kuriomis praturtina savo mitybą, bet ir daug dėmesio skiriama aplinkos gražinimui ir puoselėjimui. Nuteistųjų rankomis, padedant pataisos įstaigų darbuotojams ir savanoriams, sukurta daug gėlynų, gėlių kompozicijų, kurios puošia įstaigos teritorija, džiugina spalvų ir kvapų gausa.

Ruošiantis naujam „Žaliosios oazės“ sezonui, Šiaulių tardymo izoliatoriaus pareigūnai ir darbuotojai buvo pakviesti dalyvauti akcijoje „Dovanoji sėklų – augini gerumą“. Ne pirmus metus šią akciją įstaigoje organizuoja Resocializacijos skyrius. Jos esmė – pasidalinti daržovių sėklomis ir sodinukais su projekte „Žalioji oazė“ dalyvaujančiais nuteistaisiais. „Žaliosios oazės“ daržininkai nenusileidžia laisvėje savo lysves puoselėjantiems bendraminčiams: šiltnamyje ir mažuose sklypeliuose įsibėgėja darbai. „Mūsų daržininkams padedame dovanodami įvairiausių daržovių sėklų. Daug kas namuose turi daržus, šiltnamius, tad atliekamas sėklas ir daigus mielai dovanoja daržininkyste besidomintiems nuteistiesiems“, – sakė viena iš sėklų dovanojimo akcijos organizatorių, laikinai einanti Resocializacijos skyriaus vyriausiosios specialistės pareigas Jorūnė Ramoškaitė. Pareigūnė pažymėjo, kad derlius iš kolegų dovanotų sėklų paprastai išauga geras, nes dalijamasi savo darže jau išbandytomis sėklomis. Šį pavasarį į Šiaulių tardymo izoliatoriaus teritorijoje esančias lysves bus sėjami įvairių rūšių ridikėliai, salotos, morkos, kiek vėliau – ateis eilė moliūgams, pupelėms, svogūnams, agurkams.  

Orams labiau įšilus įstaigos darbuotojai bus pakviesti su „Žaliosios oazės“ daržininkais pasidalinti ir pačių užaugintais daržovių daigais. Nors pomidorų, paprikų, agurkų daigų priežiūra reikalauja daug kruopštumo ir laiko, nuteistieji kantriai rūpinasi augalais, nes žino, kad už rūpestį bus atsidėkota gausiu derliumi.

Šis projektas – socialinės reabilitacijos dalis, suteikiantis nuteistiesiems galimybę įgyti žinių ir patirties sodininkystėje ir augalininkystėje. Pasak projektą organizuojančių pareigūnų, projekto „Žalioji oazė“ metu išmokstama rūpintis, kad iš mažų sėklyčių išaugtų derlius, dalintis, suprasti, kad be darbo nebus rezultato, bei suteikiama pozityvios prasmės kasdienybei.

Informacija atnaujinta 2021 m. balandžio 6 d. 16:46

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos