Naujienos

Vietoj pirmojo pasimatymo – ikiteisminis tyrimas

Vakar, lapkričio 18 d., į ilgalaikį pasimatymą Vilniaus pataisos namuose atvykusi nuteistoji iš atvirosios kolonijos kūno ertmėse slėpė, kaip įtariama, narkotines, psichotropines ar kitas psichiką veikiančias medžiagas.

Apie 15.50 val. atvirosios kolonijos nuteistoji atvyko į Vilniaus pataisos namus pasimatyti su ką tik jos teisėtu vyru tapusiu jau į laisvę išleistu buvusiu nuteistuoju. Po atliktos nuteistosios ir jos daiktų patikros, nuvesta į pasimatymų kambarį. Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai, įtardami, kad nuteistoji kūno ertmėse gali slėpti narkotinių medžiagų, ir bendradarbiaudami su Vilniaus pataisos namų 1-ojo saugumo valdymo skyriaus pareigūnais, nusprendė pakartotinai patikrinti moteriškę. Užėjęs į pasimatymų kambarį, pareigūnas pastebėjo, kad minėta nuteistoji kairėje rankoje laiko medicininį švirkštą su adata, o dešinėje – kažką suspaudusi savo kumštyje.

Nurodžius nuteistajai atiduoti rankose laikomus daiktus, švirkštą ji numetė ant palangės, o kitoje rankoje slepiamų daiktų neatidavė. Neįvykdžius teisėto pareigūno nurodymo bei įspėjus, kad gali būti panaudota fizinė prievarta, nuteistoji pareigūną nustūmė alkūne, o bandant paimti dešinės rankos kumštyje laikomus daiktus, nuteistoji aktyviai priešinosi ir stumdėsi. Grumtynių metu nuteistosios kumštyje slepiamas suspaustas paketėlis nukrito ir jame buvę neaiškios kilmės baltos spalvos milteliai pabiro ant grindų. Folijos lankstinukas ir iš jo išbyrėjęs turinys surinktas į polietileninę pakuotę bei paimtas numestas medicininis švirkštas.

Po fizinės prievartos panaudojimo, nuteistoji apžiūrėta medikų, medicinos pagalbos jai neprireikė. Bet už, kaip įtariama, narkotinių medžiagų turėjimą bei pasipriešinimą pataisos pareigūnui pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal 259 str. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti) 1 dalį ir 286 str.  (Pasipriešinimas valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui).

Informacija atnaujinta 2021 m. lapkričio 19 d. 14:32

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?