Naujienos

Užkardytas narkotinių ir psichotropinių medžiagų patekimas į įkalinimo įstaigas – pareigūnų darbo rezultatas

Pataisos įstaigų pareigūnai vykdydami viešo ir neviešo pobūdžio prevencines priemones rezultatyviai užkerta kelią draudžiamų daiktų, skirtų nuteistiesiems, patekimui į įstaigas.

Šių metų vasario 6 d. apie 13.50 val. Marijampolės pataisos namuose (Sporto g. 7, Marijampolė), Resocializacijos skyriaus specialistui įteikiant nuteistajam atsiųstą laišką, voke buvusioje atvirutėje rastas polietileninis krepšelis, kurio viduje rasta neaiškios kilmės milteliai. Įtariama, kad tai yra narkotinės-psichotropinės medžiagos. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 260 str. 1 d. (neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu).

Šių metų vasario 3 d. apie 6.05 val. į Pravieniškių PN-AK 1 sektorių buvo įvykdytas permetimas. Mestas paketas buvo perimtas pareigūnų. Taip pat buvo sulaikytas nuteistasis, kuris bandė paimti permestą paketą. Praardžius paketą viduje buvo 3 paketėliai: dviejose paketėliuose balti milteliai su galimai narkotine medžiaga, viename pakete rožinės spalvos tabletes su kaukolės atvaizdu bei rasti du gabalai kietos rudos spalvos neaiškios kilmės medžiaga, galimai hašišas. Kalėjimų departamento 3-ame kriminalinės žvalgybos skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 260 str. 1 d. (neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu).

2020-01-30 Pravieniškių PN-AK gautas laiškas, adresuotas vienam iš nuteistųjų. Patikrinus laiško turinį jame rasta 6 vnt. A4 formato lapų, kuriuos tikrinant, pastebėta tarpusavyje sulipdyti lapų kampai, tarp kurių matėsi galimai narkotinės ir psichotropinės medžiagos pėdsakai. Įstaigoje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 260 str. 1 d. (neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu).

2020 m. sausio 24 d., Vilniaus pataisos namų pareigūnams atliekant kratą, nuteistųjų virtuvėje mikrobangų krosnelėje 5 mobiliojo ryšio telefonai. Tęsiant kratą bendrojo naudojimo spintelėje, tarp maisto produktų rasti 2 bevielio ryšio interneto maršrutizatoriai, šaldytuve – buteliukas su 400 ml su naminiu stipriu alkoholiniu gėrimu, o bendro naudojimo spintelėje buvusioje biraus tabako „Winston“ pakuotėje (kurioje buvo suberta kava), po dvigubo dugnu – 4 kartono popierėliai 6x6 cm, galimai apipurkšti narkotine ar psichotropine medžiaga. Kalėjimų departamento prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Kriminalinės žvalgybos valdybos 2-ojo Kriminalinės žvalgybos skyriuje pradėtas ikiteisminį tyrimą pagal LR BK 259 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti).

Apžvelgiant 2019 metų rezultatus, paminėtina, kad 2019 m. sausio - gruodžio mėn. KD pavaldžiose laisvės atėmimo vietų įstaigose dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis užregistruotos 227 nusikalstamos veikos, o 2018 m. analogiško laikotarpio metu - 239.

Daugiausia nusikalstamų veikų užregistruota dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti pagal BK 259 str. (2018 m. užregistruotos 197, 2019 m. – 166 nusikalstamos veikos). Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis turint tikslą jas platinti 2019 m. užfiksuotas padidėjimas (2018 m. užregistruotos 42 nusikalstamos veikos, o 2019 m. – 59).

2019 metais užregistruotos 2 nusikalstamos veikos dėl narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimo nepilnamečiams pagal BK 261 str. (narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimas nepilnamečiams).

2019 m. rastų narkotinių ar psichotropinių medžiagų bendras kiekis sudaro apie 2518 gramus. Vyrauja sintetinių kanabinoidų dariniai.

Pagrindinis narkotinių ar psichotropinių medžiagų patekimo būdas į laisvės atėmimo vietų įstaigas yra permetimai. Užkardytų permetimų metu paketuose randama skirtingų rūšių narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Šių medžiagų aptinkama siuntiniuose ar smulkiuosiuose paketuose. Pavyzdžiui, narkotinės medžiagos aptinkamos tekstilės įsiuvose, impregnuotose sintetinės kilmės narkotinėmis medžiagomis, popieriuje, įsodrintame psichotropinėmis medžiagomis ir kt.

 

 

Nemaža grėsmė kyla narkotinių ar psichotropinių medžiagų patekimui į laisvės atėmimo vietų įstaigas nuteistųjų pervežimo metu, ilgalaikių pasimatymų su nuteistaisiais metu, įnešant juos kūno ertmėse, pasitelkiant nuteistuosius, kuriems suteikta teisė vykti be sargybos ar palydos už įstaigos ribų, asmenis, dirbančius laisvės atėmimo įstaigose ar visuomeninių organizacijų atstovus.

Laisvės atėmimo įstaigose atliekant patalpų kratas narkotinių ar psichotropinių medžiagų aptinkama grindyse, sienose, lubose sumaniai įrengtose slėptuvėse ar užmaskuotų buities reikmenyse, paslėptų ventiliacijos angose, avalynėje, darbužiuose.

 

 

Tikrinant narkotinių ir psichotropinių medžiagų patekimą į įkalinimo įstaigas, bausmių vykdymo sistemos darbuotojai ir toliau vykdys prevencines priemones. Siekiant kuo efektyviau užkardyti draudžiamų daiktų patekimą į laisvės atėmimo vietų įstaigas, taip bus pasitelkiami kinologai su tarnybiniais šunimis.

   

 

Informacija atnaujinta 2020 m. vasario 7 d. 16:02

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos