Naujienos

Probacijos tarnybos edukacinis renginys vaikams: mokomės bendrauti be smurto

Siekdami pristatyti visuomenei Lietuvos probacijos tarnybos veiklą bei mokyti vaikus spręsti įvairias gyvenimiškas situacijas be smurto, Vilniaus regiono skyriaus darbuotojai, atsakingi  už intensyvią nuteistųjų priežiūrą bei teikiantys psichologinę pagalbą skyriaus priežiūroje esantiems asmenims,  lankėsi  Vilniaus r. Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijoje ir pravedė moksleiviams edukacinį renginį.
Susitikime su moksleiviais kalbėta apie jų ateities profesijas. Daugelis vaikų teigė svajojantys tapti pareigūnais ir dažnas profesiją tapatino su policininko darbu. Tad edukacinis renginys tapo gera proga supažindinti mokinius su probacijos pareigūno darbu.
Vaikams papasakota, ką veikia probacijos tarnybos specialistai, už kokius teisės pažeidimus galima atsidurti probacijos tarnybos priežiūroje. Kalbėta apie alkoholio ir narkotikų pavojų, apie būtinybę informuoti suaugusius, pastebėjus, kad mokyklos teritorijoje siūlomos ar vartojamos psichiką veikiančios medžiagos.
Ypatingas dėmesys buvo skirtas smurto ir patyčių prevencijai. Vilniaus regiono skyriaus specialistė Božena Stankevič paprastais, suprantamais pavyzdžiais įtraukė moksleivius į diskusiją apie konfliktų sprendimą be smurto. Kartu su vaikais buvo modeliuojamos įvairios situacijos, nagrinėjami tinkami problemos sprendimo būdai, aiškinamas įvairių emocijų atsiradimas bei valdymas. Ir vaikams, ir pedagogams  patiko praktinės užduotys, kuriose kiekvienas galėjo aktyviai dalyvauti.  Kiekvienas dalyvis apžiūrėjo ir netgi pasimatavo apykoję.
Renginio dalyvių atsiliepimai buvo nuoširdūs: „Vau, kaip įdomu“, „Žinojau, kad negalima muštis, bet nežinojau, kaip tai sustabdyti“, „Negalvojau, kad žmonės būna pikti dėl meilės stokos“, „Kai užsidėjau apykoję, pajutau didesnę atsakomybę už savo elgesį, lyg kažkas mane stebėtų...“, ,,Niekada nemaniau, kad narkotikai per tokį trumpą laiką šitaip subjauroja žmogų“. Didžiausiu įvertinimu probacijos specialistams tapo vaikų žodžiai: „Atvažiuokite pas mus dar!“

Informacija atnaujinta 2020 m. vasario 13 d. 13:48

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos