Naujienos

Pro budrias pareigūnų akis nepraslysta net ir kruopščiai užmaskuoti daiktai

Kybartuose dirbantys Marijampolės pataisos namų pareigūnai, kaip ir kitų Lietuvos įkalinimo įstaigų darbuotojai vykdo prevencines priemones. Ne išimtis buvo ir dvi praėjusios savaitės.

Šių metų vasario 7 dieną apie 11.30 val. į Marijampolės pataisos namus (J. Biliūno g. 14, Kybartai) atvyko pilietis M. D., kuris atnešė perduoti rūbus nuteistajam A. Z. Pasimatymų biuro 2-ojo Saugumo valdymo skyriaus pareigūnės priimtą perdavimą tikrino perduodančio asmens akivaizdoje. Tarp drabužių buvo viena pora sportinių batelių, kurie buvo patikrinti, naudojant specialią metalo detektorių ir rentgeno aparatą. Vieno bato pade buvo pastebėtos tamsios dėmės. Pareigūnės praardė bato padą ir ten rado kelis paketėlius su gelsvai rusvos spalvos neaiškios kilmės medžiaga, galimai narkotine ar psichotropine medžiaga. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 260 str. 1 d. (neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu).

 

Tą pačią dieną (vasario 7 d.) apie 11.20 val. Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai ne tik išaiškino į trumpalaikį pasimatymą su nuteistuoju atvykusį neblaivų asmenį, bet ir užkardė nuteistiesiems draudžiamų turėti daiktų permetimą į Marijampolės pataisos namus (J. Biliūno g. 14, Kybartai). Nustačius, kad vienas iš trijų asmenų, atvykusių į trumpalaikį pasimatymą su nuteistuoju yra neblaivus, jis buvo išprašytas iš pataisos namų. Asmuo nuėjo į automobilį, stovėjusį pataisos namų teritorijoje. Kriminalinės žvalgybos pareigūnams kilo įtarimas, kad minėtas asmuo gali įvykdyti nuteistiesiems draudžiamų turėti daiktų permetimą. Įtarimai pasitvirtino ir atlikus automobilio apžiūrą buvo rasta ir paimta metalinė teleskopinė lazda, metalinis kastetas, dujų balionėlis, pypkė su galimai narkotinių ar psichotropinių medžiagų likučiais, cigaretė galimai su narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, žiūronai, apie 100 ml. skaidraus skysčio, skleidžiančio alkoholio kvapą, juodos spalvos kaukė, skirta maskuoti asmens veidą, pakelį cigarečių „NZ“ su rusiškomis banderolėmis, peilis, raktai su odiniu pakabuku, kuriame buvo permatomas polietileninis maišelis su baltos spalvos milteliais, galimai narkotine ar psichotropine medžiaga, žibintuvėlis su dirželiais.

Taip pat šių metų sausio 30 d. apie 15.50 val. Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai prie Marijampolės pataisos namų (J. Biliūno g. 14, Kybartai) sulaikė įtartiną asmenį, kuris bandė permesti per įstaigos tvorą baltos spalvos paketus. Atlikus dalinę asmens kratą rasti ir paimti trys paketai, kuriuose buvo devyni mobilaus ryšio telefonai, keturios SIM kortelės, du mobilaus ryšio telefono įkroviklių antgaliai bei keturi medicininiai švirkštai. Paaiškėjo, kad permetimą bandė įvykdyti asmuo anksčiau atlikinėjęs laisvės atėmimo bausmę Kybartų pataisos namuose.

Asmenys, rasti daiktai bei išardyti paketai perduoti Marijampolės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, kur dėl dviejų minėtų įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Tai dar vienas gerosios bausmių vykdymo sistemos įstaigos ir policijos bendradarbiavimo pavyzdys, kai kartu siekiama užkirsti kelią narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimui.

Informacija atnaujinta 2020 m. vasario 10 d. 20:59

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos