Naujienos

Mokymo centras kviečia į pirmąją virtualią atvirų durų dieną

Pataisos pareigūno profesijai pristatyti Kalėjimų departamento Mokymo centras planuoja net 5 atvirų dienų renginius. Pirmasis jų – jau balandžio 9 dieną. Renginys dėl karantino ribojimų bus virtualus. Registracija į atvirų durų renginį vyksta iki balandžio 8 dienos el. paštu lina.skinkyte@kdmc.lt.

Per pirmąjį virtualų renginį planuojama pristatyti mokymosi Mokymo centre sąlygas, būsimos profesijos – pataisos pareigūno – darbo specifiką.

Atvirų durų renginiui Mokymo centre buvo nufilmuotas bausmių vykdymo sistemos kinologų darbo pristatymas. Į Mokymo centrą pademonstruoti savo augintinio įgūdžių bei pasidalinti bausmių vykdymo sistemos kasdienybės aktualijomis atvyko Marijampolės pataisos namų Kinologijos skyriaus specialistas–kinologas Rolandas Eidininkas. Filmuota medžiaga bus dalijamasi su užsiregistravusiais į atvirų durų renginį dalyviais nuotolinio renginio metu.

Filmavimo metu kinologas papasakojo apie darbo su tarnybiniu šunimi specifiką, paskirtį, šuns treniravimą ieškoti draudžiamų daiktų bausmių vykdymo sistemoje, žmogaus ir šuns ryšio dirbant šį darbą svarbą.

Pasak specialisto Rolando Eidininko, tarnybai tinkamos šunų – pagalbininkų veislės gali būti įvairios ir tokie šunys neturėtų pasižymėti agresija. Kinologo teigimu, kur kas svarbiau, kad aplinkiniams šuo keltų šiltus jausmus, o ne baimę arba grėsmę.

Marijampolės pataisos namų Kinologijos skyrius veikia jau 6 metus, jame pareigūnų treniruojami šunys yra mokomi surasti draudžiamus daiktus. Pareigūnai, norintys tapti kinologais, šunis šiam darbui rengia ir treniruoja apie 2 metus, o tam reikalinga kantrybė, nusiteikimas dirbti ir, žinoma, – meilė gyvūnams.

Mokymo centro direktorė Karolina Vozbutaitė dalijosi įspūdžiais apie kitų valstybių patirtį, kai keturkojai bausmių vykdymo sistemoje gali būti naudojami ir rengiami ne tik tarnybiniam darbui, bet ir terapijai su asmenimis, esančiais laisvės atėmimo vietų įstaigose (kaniterapija).

Kaniterapija gali padėti sergantiems depresija, taip pat su psichologiniais sunkumais susidūrusiems asmenims. Užsiėmimai su šunimis vykdomi įvairiose organizacijose: ligoninėse, slaugos namuose bei įkalinimo įstaigose. Būtent tokia pozityvia užimtumo forma siekiama sugrąžinti nuteistiesiems viltį, tikėjimą ir padėti sėkmingai įgyvendinti resocializacijos procesą.

Kiti atvirų dienų renginiai, kurių metu bus pristatyta pataisos pareigūno profesija, vyks balandžio–liepos mėn. Apie juos informuosime papildomai.

Kviečiame balandžio 9 d. dalyvauti virtualiame renginyje ir susipažinti su pataisos pareigūno profesija. Registracija el. paštu lina.skinkyte@kdmc.lt.

Informacija atnaujinta 2021 m. kovo 30 d. 14:49

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos