Naujienos

Dovanoji kraujo – pasirašai už gyvenimą!

2020 m. vasario 12 d. Kalėjimų departamento darbuotojai rinkosi dalyvauti kraujo donorystės akcijoje ir duoti kraujo.
Viena iš šios gražios iniciatyvos organizatorių Vaida sako, kad kraują duoda daugiau kaip 10 metų (nuo 2008 metų), šiandien buvo 24-asis kartas! Kraujo davimas tapo geru įpročiu, bent kelis kartus per metus jį atsinaujinti. Be malonaus jausmo širdyje padarius gerą visuomenei darbą, yra ir medicininiai privalumai.
Standartinė fiziologinė kraujo davimo dozė – 450 ml. Kraujo netekimas skatina kaulus pradėti regeneracijos procesus. Plazma į kraują grįžta per 24 valandas, tačiau užtrunka nuo 4 iki 6 savaičių, kol raudonųjų kraujo kūnelių kiekis atsistatys į pirminį lygį. Raudonųjų kraujo kūnelių gyvenimo ciklas trunka vidutiniškai 115 dienų. Dovanodami kraują, atiduodate savo raudonuosius kraujo kūnelius ir skatinate kūną gaminti šviežias, naujas raudonųjų kraujo kūnelių ląsteles. Tai padeda užtikrinti optimalų kraujo lygį. Kraujo donorystė pagerina kraujotaką. Suomijoje atlikto tyrimo metu vidutiniškai 5 metus buvo tiriami 2 682 vyrai ir nustatyta, kad kraujo donorai turėjo 86 proc. mažesnę tikimybę susirgti širdies infarktu.  Ar žinojote, kad kontraceptinės tabletės, estrogenai, fizinio aktyvumo stoka ar lovos režimas, uždegimas, diabetas, nutukimas, vėžys ir priešlaikinis senėjimas turi kai ką bendro? Visa tai gali sutirštinti kraują ir sulėtinti kraujotaką. Todėl didėja širdies priepuolio ar insulto dėl susidariusio kraujo krešulio pavojus. Aukojant kraują, sumažėja kraujo tūris. Kraujo plazma atsinaujina per 24 valandas ir to atsinaujinusio kraujo klampumas būna sumažėjęs. Kraujo donorystė mažina vėžio riziką. Kraujyje geležis prisikabina prie hemoglobino raudonuosiuose kraujo kūneliuose ir perneša deguonį po visą kūną. Kada geležis nėra prisijungusi prie hemoglobino, ji plūduriuoja kraujotakoje ir tai skatina laisvųjų radikalų susidarymą. Laisvieji radikalai yra normali energijos kūrimo dalis. Tačiau, kai pusiausvyra sutrikusi, laisvieji radikalai sukuria oksidacinį stresą ir sukelia skilimo procesus organizme. Tai sukelia negrįžtamus procesus ląstelėse ir net vėžį. Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie aukoja kraują, turi mažesnę riziką susirgti vėžiu.
Džiugu, kad vis daugiau žmonių supranta savanorystės ir neatlygintinos donorystės naudą, bausmių vykdymo sistemoje organizuojamos kraujo donorystės akcijos sulaukia darbuotojų dėmesio, be to, priduoti kraujo nemažai darbuotojų į kraujo centrus periodiškai vyksta savarankiškai.

 

Informacija atnaujinta 2020 m. vasario 12 d. 13:37

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos