Naujienos

Bausmių vykdymo sistemai – 102 metai

Sveikinu visus bausmių vykdymo sistemos darbuotojus su Pataisos pareigūnų profesine švente ir Lietuvos bausmių vykdymo sistemos įkūrimo 102-osiomis metinėmis.

Sakau nuoširdų AČIŪ kiekvienam už šios nelengvos tarnybos pasirinkimą, už kasdien atliekamą sunkų darbą. Darbą, kuris savo pobūdžiu, manau, tikrai priskirtinas prie vienų iš sudėtingiausių. Kai neretai tenka girdėti ne pačius geriausius atsiliepimus apie mūsų sistemą, patirti mūsų klientų nepagarbius, žeminančius užgauliojimus, o kartais ir draugų, pažįstamų ar net artimųjų skeptišką požiūrį. Darbą, kai tenka sugebėti atsiriboti nuo prižiūrimų asmenų kriminalinės praeities, jų padarytų nusikaltimų vertinimo, smerkimo, už tai ką padarė, kai visuomenėje vis dar labai gajos jų smerkimo, keršto nuotaikos.

Štai čia mes ir esame kitokie. Kitokie, nes nebijome ir mokame bei mokomės dirbti su tais, kuriuos visuomenė nurašė. Kitokie, nes mums patikėtą misiją vykdome nepaisant kartais neteisingos kritikos, mūsų darbų įvertinimo ar įvairių trikdžių, nepritekliaus. Kitokie, nes nebijome iššūkių ir nuolatinių pokyčių. Kitokie, nes mokame švęsti net pandemijos metu – tą puikiai įrodė mūsų probacijos kolegos tikrai maloniai nustebinę savo Jerusalema šokiu, nepabūgę šalto oro ir net Baltijos bangų.

Pokyčių iš mūsų tikisi ne tik politikai, bet ir visuomenė, kuri, manau, ir yra pagrindinis mūsų vertintojas, nuomonės formuotojas. Tad savo kasdieniame darbe turime nuolat sau užduoti klausimą kaip tinkamai ir sąžiningai mes vykdome savo misiją, kaip tai atlieps mūsų klientų lūkesčius, kaip tai skatins juos mokytis keisti savo elgesį, kad kuo daugiau jų nebegrįžtų į mūsų įstaigas. Štai tuomet turės įvykti ir taip mums reikalingas visuomenės vertinimo pokytis, kuris tiesiogiai kels mūsų visų savivertę, profesijos vertinimą ir jos prestižą.

Tikiu, kad esame vieninga ir pajėgi, iššūkių ir pokyčių nebijanti komanda, galinti įveikti bet kokius sunkumus.

Kalėjimų departamento vadovybė ir toliau dės visas pastangas užtikrinant Jūsų saugumą, tinkamas darbo sąlygas ir nuoseklų darbo užmokesčio didėjimą. Visada esame atviri pasiūlymams, kaip mums tobulėti ir ką būtina keisti, kad būtumėme gerbiami ir didžiuotumėmės savo tarnyste žmonėms.

Gražios ir prasmingos šventės! Tikėjimo savo misija!

 

Kalėjimų departamento direktorius                                             Virginijus Kulikauskas

Informacija atnaujinta 2021 m. vasario 12 d. 07:42

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos