Naujienos

Alytaus pataisos namuose savaitgalį pasigesta trijų nuteistųjų

Kalėjimų departamentas prie Teisingumo ministerijos informuoja, kad 2021 m. vasario 12 dieną, penktadienį, į Alytaus pataisos namų atvirąją koloniją negrįžo nuteistasis Ričardas Suodaitis. Jis buvo išleistas vykti į Kauno ligoninę pas gydytoją infektologą. Nuteistasis turėjo grįžti iki 17 val., tačiau negrįžo. Jo buvo ieškoma. Vis dėlto R. Suodaitis pats grįžo į įkalinimo įstaigą kitos – vasario 13 dienos – ryte.

Atvirosiose kolonijose bausmę atliekantys nuteistieji turi teisę savarankiškai be apsaugos lankytis gydymo įstaigose, parduotuvėse, ieškoti darbo. Vis dėlto pastaruoju metu nemažai nuteistųjų ėmė piktnaudžiauti tokia galimybe ir gavę leidimą laiku negrįžta į atvirąsias kolonijas

Vasario 13 d., šeštadienį, į Alytaus pataisos namų atvirąją koloniją negrįžo nuteistieji Rainuoldas Zacharovas, gimęs 1976 m., ir Donatas Počas, gimęs 1980 m. Nuteistieji buvo išleisti apsipirkti parduotuvėje Alytaus mieste. Abu, kaip ir dauguma kalinčių atvirosiose kolonijose, nuteisti mažesne negu 1 metų bausme.

Buvo paskelbta nesugrįžusių nuteistųjų paieška. Tą pačią dieną „bėgliai“ buvo sulaikyti. Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos ir Saugumo valdymo skyriaus pareigūnai D. Počą surado Lazdijų rajone. Policija R. Zacharovą sulaikė Vilniuje.

Dėl šių įvykių pradėti ikiteisminiai tyrimai. Kalėjimų departamentas dėkoja policijos pareigūnams prisidėjusiems prie paieškos, padėjusiems sėkmingai rasti nuteistuosius.

Neramus savaitgalis Alytaus pataisos namuose – ne išskirtinis. Tokie nuteistųjų piktnaudžiavimai – negrįžti gavus leidimą išeiti iš atvirųjų kolonijų – deja, darosi nereti. Dažniausiai įstatymo suteiktomis laisvėmis piktnaudžiauja įvairių priklausomybių turintys nuteistieji.

Informacija atnaujinta 2021 m. vasario 14 d. 08:28

Svarbiausia informacija apie COVID-19

Pusiaukelės namai

Ko tikėtis atėjus į pasimatymą?

 

Naujienlaiškis

Įveskite el. pašto adresą ir gaukite naujienas pirmieji
RSS naujienos